Amikor PILÁRI LILI mosolyog, akkor már gondolhatjuk, hogy jól mennek a dolgok
(Pilári Lili a Fesztivál motorja, a MárkusZínház művészeti titkára, színész, bábos)
Az előadások előtt bevezető szavaival derűt fakasztó PILÁRI GÁBOR mindig elmondja, hogy boldog, hogy ilyen sokan nézik az előadásokat, és persze kéri, hogy ne vakuzzanak, amit a kedves vendégek közül valaki sosem fogad meg, amit nem is értek, hiszen a vaku csak tönkreteszi az árnyszínház képét, de a lényeg, hogy zsúfolásig tele vannak a színháztermek. Pécs városban van közönség, aki kíváncsi erre a műfajra.
(PIlári Gábor a magyar bábművészet kiemelkedő egyénisége, a MárkusZínház művészeti vezetője, szakmája szerint PiláriGábor, az egész fesztivál megálmodója)(Nagy lelkesedésem közben nem felejtkeztem meg Vajda Zsuzsannáról, a MárkusZínház művészeti vezetőjéről, a család lelkéről, szívéről. Vele holnap készül egy kis interjú, mesélem, mutatom)
Grosschmid Erik, Bodor Éva és Rumi László
A bábművészet ikonjai elmélyülten játszanak egy tekerős gyerekjátékkal. De mindenből lehet tanulni, ihletet meríteni és az igazi bábos mindig játszik.
Megérdemelten nagy sikert aratott a RÓZSAKERT BÁBCSOPORT. Vezetőjük Hajduné Lovas Zsuzsanna arra vállalkozott hogy tanítványai segítségével készíti el ezt a látványos előadást Pillanatképek
Pavla Dombrovska rendezésében. Az előadás után a bábokat is megmutatták. A nap zárásaként A tehén kalandjait nézhettük meg. Herlambang Bayu Aji, Berlinben élő indonéz bábművész német segítőivel adta elő. A wajang bábokból (bár nem tervezte), bemutatót kellett tartania, olyan sokan tódultak fel a színpadra.
folyt. köv. holnap